Domů Elektrotechnický magazín
Elektronické systémy v elektrických instalacích Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Elektromagnetická kompatibilita znamená schopnost elektrické in­stalace, přístroje či systému pracovat uspokojivě v daném elektro­magnetickém prostředí, aniž by sám přístroj či systém způsoboval nepřípustné elektromagnetické rušení jakéhokoli jiného přístroje v tomto prostředí. Riziko je vyjádřením vztahu mezi velikostí možné ztráty a prav­děpodobností vzniku události. Analýza rizika určí slabá místa systému, prevence snižuje počet takových míst. Elektrická rizika znamenají ohrože­ní provozuschopnosti systému a také možnost následných škod po pří­padném výpadku. Snížení rizika znamená zvýšení provozně-technické bezpečnosti objektu a personálu. Eliminace rizik znamená cyklický proces vyhledávání možného rizika a provádění aktivit k omezení nebo zameze­ní takového stavu.

 
Náklady spojené s nízkou kvalitou elektrické energie Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

0

Klíčem k přežití v dnešním globálním konkurenčním prostředí je produktivita. Zvážíte-li základní vstupy do výroby – čas, práci a materiál – zjistíte, že zde není příliš prostoru pro optimalizaci. Den má 24 hodin, práce je drahá a u materiálu nemáte moc možností na výběr. Každá firma proto musí využívat automatizaci, aby získala větší výstup ze stejných vstupů, jinak nepřežije. Proto musíme spoléhat na automatizaci, která je závislá na kvalitní elektrické energii. Problémy s kvalitou elektrické energie mohou způsobit špatnou funkci nebo zastavení procesů a zařízení. Následky jsou různé – od nadměrných nákladů na elektrickou energii až po úplné zastavení výroby. Kvalita elektrické energie je proto zcela zásadní.

 
Zabezpečený USB flash disk nové generace Tisk Email

1Kingston Digital, největší nezávislý výrobce paměťových produktů na světě, uvedl na trh druhou generaci oblíbených USB flash disků se zabezpečením DataTraveler Locker+ G2 určených pro spotřebitel­ský trh. Nový disk DataTraveler Locker+ G2 má nižší cenu a lze jej používat jak na počítačích s operačním systémem Mac OS X i Windows, přičemž veškerá data jsou zabezpečena pomocí šifrování na hardwarové úrovni.

 
Nové vodní elektrárny na Labi Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

0

Na Labi vyrostou tři nové vodní elektrárny. Jejich investory však čeká závod s časem. Nad výhodami pro zelené energie se stahují mračna.

 
Internet v elektrické zásuvce Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

0

Společnost Sagemcom představila sadu F@ST PLUG 500 PREMIUM. Jde o dvojici speciálních adaptérů, které se zapojují do běžné elek­trické zásuvky a umožňují sdílet vysokorychlostní internet, sdílet audio a video z počítače, set top boxu, multimediálního přehrávače nebo herní konzole, sdílet tiskárny a další periferie. 

 


Stránka 1 z 3
insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky